10) Moje cíle s blogem

18. prosince 2012 v 20:06 | Lily "Aravis" Starfall |  Už len 21


Další zákeřné téma. Asi budu brzo vraždit. Já jsem totiž člověk, který si zásadně nevytyčuje žádné cíle. Nebo je aspoň nešíří nahlas.
Ale dobře. Však já to nějak zvládnu... ;)
Když jsem s blogem začínala, nebyl můj cíl nijak oslňující (to není ani teď), originální (ehm, ehm...) a nesobecký. Šlo mi o návštěvnost (já jsem byla ale vtipná...) a o to, aby si mé články líbily. Jenže takovýto přístup vás po nějakém čase začne nudit.
A tak se mé cíle změnily. Návštěvnost vystřídala kvalita komentářů, přibila taky kvalita článků... nebo aspoň pokus o ni. Byla (a jsem) pevně rozhodnutá články neodbývat, ale pečlivě na nich pracovat, dokud nebudou připraveny "spatřit denní světlo" (což ony nejsou nikdy).
Myslím ale, že jeden cíl jsem splnila a vlastně stále plním. Chtěla jsem lépe psát. A ten rozdíl, za půl roku? No, porovnejte sami...

(Islandrijské letopisy - Princezna a čarodějka - Prolog, verze 1)
Ismira stála u okna a pozorovala bitvu v městě. Z paláce na ní byl krásný výhled, bohužel, její vývoj už tak krásný nebyl.
Islandrii před 3 lety napadly bojechtiví lidé z Igrelijských plání. Teď byli Igrelijčané téměř před vraty paláce. Jamile město, poslední obrana Slunečního paláce, padne, padne i palác. Ismira věděla že musí utéct.
Půjde do lesů říše Elar a poprosí tamnějšího krále o azyl. A bude doufat, že příběhy o čarodějce nebyly vymyšlené. Nic jiného jí nezbývá. Jestli má mít její lid nějakou naději musí přežít.
Odstoupila od okna a popadla svůj ruksak. Pak vyběhla ze svých komnat do stájí, kde na ni už čekala Farika, její nádherný černý pegas. V paláci už nebyly žádní služební a to bylo dobře, protože to znamená, že nikdo nebude vědět kam šla.
Osedlala Fariku, k sedlu připevnila ruksak a zeptala se "Far? Pamatuješ si kudy se letí do Elarské říše?"
Farika na ni pohlédla a odpověděla "Ano. Ale nevím jestli dokážu projít ochranným kouzlem, které je kolem celé říše."
"To je jedno. Musíme to zkusit." odvětila Ismira a nasedla. "Leť!"

(Islandrijské letopisy - Princezna a čarodějka - Prolog, verze 2)
U otevřeného okna stála elfka. Plášť, ve kterém byla zahalená se třepotal ve větru a zamotával se do těžkých závěsů, které zabraňovaly studenému měsíčnímu svitu v návštěvě elfčiných komnat.
Elfka si však větru nevšímala. Veškerá její pozornost patřila světu venku, za oknem. Po její půvabné tváři, lemované dlouhými černými vlasy, stékaly slzy. Bylo jich jen pár, ale prozrazovaly její bolest. Stejně tak i temně modré oči, upírajíci se na město u jezera.
To město - její město - hořelo. Rudooranžové plamenné jazyky šlehaly vysoko nad střechy domů. Žádná budova nebyla ušetřena.
A palác, jehož zdi s v zář plamenů zaltě leskly, se na tuto spoušť němě díval, tyčící se vysoko nad plameny, chráněný vodou jezera.
Ticho, do kterého se palác ve svém zármutku zahalil narušují jen vzlyky jeho posledního obyvatele - princezny.
Ta si však náhle utře slzy a otočí se zády k hrůzostrašnému výjevu v okně. Přistoupí k zrcadlu a jakoby odnikud vytáhne dlouhou dýku. Prudce se nadechne a dvěmi prudkými pohyby si odstřihne většinu svých vlasů. Tiše pozoruje jak padají k zemi a připadá si, jako by neodstřihla jen vlasy ale si svou minulost.
Už není princeznou a budoucí královnou Islandrie. Teď je jen Ismira. Ale je rozhodnutá udělat a obětovat cokoliv, aby se já vrátil trůn jejích předků. Aby zemi elfů vládl elf. Elf a ne člověk.
Zastrčí si dýku zpátky do rukávu a rozběhne se ven z paláce, ke stájím.
Tam je ale také prázdno. Hrobové ticho je zvlášť tady velmi nápadné. Ismiřin pohled klouzá po prostoru stíjí, ař konečně narazí na to, co hledal.
V nejzazším rohu, schovaný ve tmě klidně stojí téměř obyčejný řerný kůň. Jediné, co ho od ostatních odlišuje je moudrost, zrcadlící se v jeho očích.
"Čekala jsem, kdy přijdeš." ozve se zvonivý hlas v elfčiných myšlenkách.
"Odneseš mě do říše Elar?" zeptá se koně elfka a myšlenkami ji probleskne vzpomínka na zelené lesy a zurčící potoky kdesi daleko na jihu.
"Jistě." přikývne kůň a kolem něj se náhle rozprostře hustá mlha. Elfka trpělivě vyčkává. Její pohled je však naplněn nedočkavostí a její uši se chvějí v reakci na hluk před branou paláce. Už jsou tady, myslí si.
Mlha se konečně rozestoupila a naskytla pohled na černého koně s černými křídly, protkanými stříbrnými žilkami. Pegas.
"Pojď, má princezno. Poletíme pryč od lidí, do mého domova, do lesů Elar. Tamnější král nás jistě rád uvidí a pomůže nám." rozprostře pegas svá křídla kolem sebe, tak aby se na něj Ismira mohla posadit.
"Děkuji ti, Fariko." pomyslí si princezna, když se pegasova křídla vzedmou v a vynesou je do závratných výšek oblohy.

No, vidíte (nebo ne) sami. Já osobně v tom vidím velký rozdíl...
Takže mé cíle?
1. Dál se zlepšovat v psaní.
2. Přestat se vymlouvat na to, že nemám čas a nějak "zpravidelnit" přidávání článků.
3. Přežít rok 2012!
4. Začít se více věnovat svým SB - promiňte, že na vás kašlu :(
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 18. prosince 2012 v 20:59 | Reagovat

wow.. tak to držím palečky.. :-D  :-D

2 Alea Alea | E-mail | Web | 19. prosince 2012 v 16:17 | Reagovat

V pohodě, však my SB to přežijeme :D.
Ve psaní ses podle mě zlepšila - samozřejmě, jinak to vnímáš ty a jinak to vnímám já, ale rozdíl je tam celkem dost patrný.
Doufám, že se ti vše, co chceš, podaří! :)

3 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 20. ledna 2013 v 9:55 | Reagovat

No já si myslím, že píšeš dobře, zlepšování sice nneí na škodu, ale kam se až chceš zlepšovat?
No a jinak mám otázečku kam mi zmizely Islandrijské letopisy?

4 Lily "Aravis" Starfall Lily "Aravis" Starfall | Web | 20. ledna 2013 v 11:16 | Reagovat

[3]: Kam až? Až tak daleko, abych vydala knížku, kterou si někdo přečte! ;) :D (trochu nereálné, já vím...)
No... přepisují se? *angel* :D Neboj, už brzy tu zase budou :)

5 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 20. ledna 2013 v 12:39 | Reagovat

[3]: To byl trochu neohrabaný kompliment, jako, že píšeš už takhle strašně dobře, jinak když říkáš brzy, tak si budu muset počkat, ale nejsem moc trpělivý člověk:)

6 Lily "Aravis" Starfall Lily "Aravis" Starfall | Web | 20. ledna 2013 v 17:21 | Reagovat

[5]: Vydrž to do konce ledna a slibuju, že tady budou! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama