Top Ten Tuesday (1)

18. září 2012 v 20:55 | Aravis |  Top Ten Tuesday

Top 10 knih, které toužím přečíst v roce 20121. Erebos

Název: Erebos
Autor: U. Poznanski
Anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Já tu knihu chci! A hned! ;))
2. Pád

Název: Pád
Autor: Lauren Kateová
Anotace: Některým Andělům je souzen Pád.... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistiz, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.
Znám takové, kterří tu knihu kritizují... Ale i takové co ji vychvalují do nebes. Už jen proto si ji musím přečíst a udělat si svůj vlastní názor :)
A to obálka je prostě úžasná....


3. Křišťály moci (1)

Název: Zrada temného elfa
Autor: Michaela Burdová
Anotace:
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?

Je to od Míši. A já to chci! ;D
4. Mrazení

Název: Mrazení
Autor: Maggie Stiefvaterová
Anotace: V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.
Tuto knihu jsem si přála na minulé Vánoce... No, nepovedlo se... Snad letos..? Ježíšku...? :)

5. Cesty Snů

Název: Cesty snů
Autor: Jan Čenis Galeta a Zbyněk Kučera Holub
Anotace: Asterion je rozlehlý svět s vlastní bohatou historií, náboženstvím, faunou i flórou, obydlený rozličnými rasami a národy. Je to svět, kde je magie běžná v mnoha svých podobách, svět ve kterém žijí draci a další bájné bytosti. Nejlepší způsob, jak Asterion poznat, je vydat se s Anaretem a Brubsem na Cesty snů a okusit tak mnohé jeho vůně, tajemství, dobrodružství a chuť dálek a exotiky. Hrdinové této knihy se vydají napříč Tarou, jižním kontinentem, avšak stejně dlouhou cestu jako po zemi budou muset projít i ve svých vlastních duších.

Ten název se mi prostě strašně líbí....
6. Až na kraj světa

Název: Až na kraj světa
Autor: Jan Dobiáš
Anotace: Zlé víly mají tenké uši a jejich pomsta občas dopadne na hlavu nevinných. Cesta na kraj světa je daleká, i s mapou královského kartografa se na ní snadno ztratíte. Pak můžete potkat rytíře, obludy, zloduchy ve výslužbě i všelikou pohádkovou havěť. Navštívíte prokletý dům Usherů, chaloupku na kuří nožce i hrad hraběte Draculy. Možná vás trochu zdrží tajnosnubná sfinga či zajmou čínské pirátky, ale s pomocí přátelského obra snad nakonec dorazíte k cíli! Je čas. Vyrážíme....

Strašně ráda objevuju "nové" knihy... :P

7. Hugo a jeho velký objev

Název: Hugo a jeho velký objev
Autor: Brian Selznick
Anotace: Příběh, o nějž se s vámi chceme podělit, se odehrává v roce 1931 pod střechami Paříže. Setkáte se v něm s chlapcem jménem Hugo Cabret; tento chlapec kdysi dávno objevil kresbu, která mu navždy změnila život.
Hugo je sirotek, který se stará o nádražní hodiny a v půdním bytě ukrývá velké tajemství. Součástí tohoto spletitého tajemství a okouzlujícího dobrodružství, které se kolem něj odvíjí, je i zápisník Hugova otce, klíček na krku chlapcovy nové kamarádky Isabelle, záhadný majitel hračkářství Papa Georges a magie rodící se kinematografie.

Neviděla jsem film.. tak aspoň knížku si přečtu ;)
8. Kobercové

Název: Kobercové
Autor: Terry Pretchett
Anotace: Na začátku nebylo nic, jen nekonečná plochost. Pak se zjevil koberec... Ten starý příběh všichni znají a všichni milují (i když mu doopravdy nevěří). Postupem času se však koberec stal domovem mnoha rozličných kmenů a lidí a vzniká i nový příběh. Je o Velké pračce, která po sobě zanechává cestu zkázy napříč celým Kobercem. Příběh o Pelichánech, posedlých touhou po moci a o dvou bratrech z kmene Munrungů, kteří se potom, co byla jejich vesnice vyhlazena, vydali za dobrodružstvím, aby ukončili všechna dobrodružství...

Terry Pratchett 4ever ♥ :D

9. Rubín v kouři

Název: Rubín v kouři
Autor: Philip Pullman
Anotace: Sedmero blaženství - co znamenají tato záhadná slova? V čem tkví jejich smrtící tajemství? První díl čtyřdílné série o Sally Lockhartové a jejích přátelích z pera mnohokrát oceněného britského spisovatele, autora trilogie Jeho temné esence.10. Proměna

Název: Vlčí pramen - Proměna
Autor: N.Holder a D.Vigué
Anotace: Hlavní hrdinkou je nedávno osiřelá dívka Kat, která není ani trochu připravená na všechny změny, které jí převrátily život naruby.
Po smrti rodičů ji čeká stěhování. Musí odjet bydlet k dědečkovi, který žije v nějakém zapadlém městečku hluboko v lesích. Změna je pro Kat příliš náhlá a bolestná a nové prostředí se ji vůbec nelíbí.
Pak se situace trochu obrátí k lepšímu. Kat začne chodit do školy, kde se seznámí se spoustou nových lidí a s dvěma z nich se dokonce i skamarádí. Svět je hned o trochu růžovější. A když se Kat seznámí s Justinem, do kterého se zamiluje, vypadá to, že už zase bude všechno v jejím životě v pořádku.
Jenže pak se jednou stane, že ji napadne vlk a vše se rázem změní a zčerná. Její přátelé se chovají divně a nikdo Kat nechce nic říct. Plná pochyb a dohadů si připadá jako ve špatném snu.
Má hrůzu, že se ocitla ve světě přízraků a už vůbec neví, co je pravda a komu věřit.


Edit: Knížek hodně, času málo. Hádejte, co jdu dělat... :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 19. září 2012 v 7:23 | Reagovat

Z toho všetkého som čítala len Pád a Triašku. Tie Cesty Snov vyzerajú dobre... :)

2 Melanie Melanie | E-mail | Web | 19. září 2012 v 9:57 | Reagovat

Erebos jsem četla a je to super! :)

3 Zoey Zoey | Web | 19. září 2012 v 15:09 | Reagovat

Já jsem četla všechno a je to všechno super!!8)

4 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 19. září 2012 v 15:52 | Reagovat

Takže beru do ruky tužku a papír a píšu jako inspiraci, co chci taky přeíst:)

5 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 19. září 2012 v 19:16 | Reagovat

Ty knížky vypadají všechny zajímavě. Některé z nich jsem četla, ale jen některé.

Jinak PPM jsem byla kvůli nedostatku času nucena zastavit. Možná se ještě někdy objeví, ale kdy, to nevím.

6 Daine Daine | Web | 20. září 2012 v 15:36 | Reagovat

Tak pekne :D Prečítaný mám len Pád. Ale minimálne v troch sme sa zhodli :D No už teraz viem, že tak skoro sa do nich nepustím :D

7 Zoey Zoey | Web | 20. září 2012 v 20:33 | Reagovat

Na mém blogu už je první kapitola k povídce, jen upozorňuji8)jak jsi chtěla8)

8 Alea Alea | Web | 21. září 2012 v 18:37 | Reagovat

Jů... Vypadá to, že hned v pondělí vezmu knihovnu útokem :D. Z tvého seznamu jsem četla akorát Pád a Mrazení. Jsou to celkem dobré knížky, i když mají taky své mouchy.

Jinak tvůj blog rozhodně (a bez delšího přemýšlení) beru :D. A kapitoly k Teritoriu se už brzy dočkáš... pomalu ji ženu do finiše. Tak snad bude brzy hotová... Uvidíme!

9 Aravis Aravis | Web | 21. září 2012 v 19:08 | Reagovat

[8]: Já bych spíš řekla "Zítra zažije má peněženka obrovský šok." :D
Pád mám zrovna půjčený z knihovny, ale je na řadě až po tom, co dočtu další díl Cherubů od R.Muchamore :)
Jsem ráda, že se konečně dočkám Teritoria a že si můžu ke svým SB přidat další nádherný blog ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama