VI. Stopař

12. srpna 2012 v 20:19 | Aravis |  Princezna a čarodějka
Ismira
Utábořili jsme se na rozlehlé planině. Neříkali jsme nic, co by mohlo prozradit cíl naší cesty, i když si myslím, že její směr byl dost jasný. Najedli jsme se a šli si lehnout.
Náš pronásledovatel mi ale nedal spát. Zavřela jsem oči a pečlivě naslouchala okolním zvukům. Když jsem naznala že se nic neděje zvedla jsem se, oblékla si plášť a připravila luk. Vydala jsem se směrem, ve kterém jsme toho dne šli. Když jsem se vzdálila od tábora uslyšela jsem vrčení. Založila jsem do luku šíp a otočila se po jeho směru. Náhle na mě ze tmy skočil vlk. Byl černý a zlověstně vrčel.
"Taurusi nech toho!" ozvalo se ze tmy. Vlk zklamaně zakňučel a poslušně ze mě slezl. Ze tmy vystoupila postava. "Takže jste si mě všimli." konstatoval. Zůstával skryt ve stínech abych mu neviděla do tváře.
"Jistě. odvětila jsem "Tebe by si všimlo i dítě. Kdo jsi?"
"Myslím, že vzhledem k situaci bych se měl ptát spíš já. Jak se jmenuješ krásná elfko?"
"Nejsi ty tak trochu drzý?!"
"Nejsi ty tak trochu hloupá, odcházet z tábora aniž by si to řekla někomu ze svých společníků, i když víš, že vás někdo stopuje?" odpověděl.
Povzdechla jsem si. "Nemůžu povědět své jméno někomu jako jsi ty. Proto opakuji - Kdo jsi?"
"Někdo kdo se k vám chce připojit. Někdo, kdo vám chce pomoct, Ismiro Anavel (princezno). "
"Když znáš mé jméno, proč se mě ptáš?! A vůbec, jak víš kdo jsem?"
"Sleduji vás od okamžiku kdy jste prošli bariérou."
Zvedla jsem se a ujistila že je ode mě vlk dost daleko. Všiml si mého pohledu. "Taurus ti neublíží. A tu dýku bych nechal tam kde před chvílí byla."
Zaklela jsem. Jaktože si mě všiml?! Už jsem nemohla čekat. Skočila jsem po něm a vyhla se ruce která držela luk. V okamžiku jsem mu obtočila ruku s dýkou kolem krku. Vlk ale nebyl o nic pomalejší a skočil mi na záda. Svou vahou způsobil, že jsem spadla přímo na našeho pronásledovatele. Ten se však otočil a těsně předtím, než jsme dopadli na zem vytáhl svou dlouhou dýku kterou mi namířil přímo na spánek.
Musel na nás být zajímavý pohled. Stopař ležel na zemi s mou dýkou kolem krku, já jsem byla na něm, ovšem u hlavy se hrozivě blýskala zase jeho dýka. A ještě ke všemu na mě stál ten těžký vlk.
"Myslím že jste v nevýhodě, princezno." v jeho hlasu se odráželo vítězství.
Rezignovaně jsem si povzdychla. "Ať ze mě ten vlk sleze."
"Jmenuje se Taurus a sleze až pustíte tu dýku."
Bleskově jsem zhodnotila situaci a dýka s mírným zařinčením dopadla na zem. Ovšem ne proto že bych si myslela že nemám jinou možnost. Ruce se mi údivem otevřely samy. Když jsme spadli, plášť který mu kryl obličej se poodrhnul.
"Ty jsi přeci člověk!"
"To jsem." řekl s naprostým klidem. "Teď by jste měla začít ječet." napověděl mi.
Já se ale údivem na nic nevzmohla. Ucítila jsem, že ze mě vlk - Taurus - slezl. Člověk si mě chvíli měřil pohledem a pak se i se mnou zvedl. "Nebudeš ječet? Škoda. Už jsem se těšil." usmál se. "Jmenuju se Derack."
Když jsem se konečně vzpamatovala, uvědomila jsem si, že mě obíjmá. "Co to sakra děláš?!" vykroutila jsem se mu z náruče.
Pokrčil rameny. "Nechtěl jsem aby jsi spadla." Náhle se mi zadíval do očí. "Prosím.... nech mě jít s vámi."
Dívala jsem se na něj a ztrácela se v jeho tmavých očích. Měla jsem pocit, že mi od něj nic nehrozí, že by mi nikdy nci neudělal... Párkrát jsem rychle zamrkala. Ne! To přeci nejde!
"Is..." ta myšlenka zněla jako zašeptání.
"Ano, Fariko?" zeptala jsem se.
"Nech ho jít s námi. On není zlý. Nechce ti ublížit." hm... když to řekla Farika, tak to asi bude pravda. Je to přeci pegas. Dokáže vycíti úmysly člověka.
Podívala jsem se na Deracka. "Dobrá. Můžeš jít s námi." Zajímalo by mě jak tohle vysvětlím Mahtarinovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte radši Ismiru nebo Lily?

Ismiru
Lily
Obě :)

Komentáře

1 Tangleds Tangleds | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 16:17 | Reagovat

Ahoj, bude to určite u Doreen, lebo u mňa od teba objednávka nie je :) Doreen bude robiť už len free dizajny ale ja jej poviem aby sa ti na blog ozvala.
Každopádne sa ospravedlňujeme.

2 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 16:22 | Reagovat

Krásná kapitola. Vážně se ti moc povedla :-) Tvůj příběh jsem četla už celý a nemůže se dočkat další kapitoly :-) Doufám, že přibude, co nejdřív.

3 Aravis Aravis | Web | 15. srpna 2012 v 19:17 | Reagovat

Děkuju :) kapitola tu zachvilku bude :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama