Day 2: Neoblíbená kniha

18. srpna 2012 v 10:00 | Aravis |  30 days book challenge
Kniha: První přichází tma
Autor: R.Scott Bakker
Série: Princ Ničeho
Díl: První

Anotace: Od první apokalypsy uplynuly dva tisíce let. Nebůh byl poražen a lidé se přirozeně vrátili k všednějším starostem.
Synovec nansúrského císaře a vojenský génius intrikuje, aby pro svého vládce dobyl známý svět, sám při tom sní o trůnu. Charismatický a tajemný duchovní vůdce Tisíce chrámů usiluje o rozpoutání svaté války, která očistí zemi od nevěřících. Čaroděj a zvěd, mučený prastarámi nočními můrami, navzdává pátrání po dávném nepříteli, v jehož existenci věří již jen málokdo. Barbarský náčelník odvržený vlastním kmenem touží po pomstě na bývalém otrokovi, jenž mu zabil otce a zostudil ho v očích lidu.
Tyto postavy představují síly formující svět Trojmoří. Mezi ně, již tak balancující v nejisté rovnováze, vstupuje cizinec předurčený a odhodlaný všechny - muže i ženy, císaře i otroky - využít pro své nejasné cíle.
Ale osud lidí - dokonce i těch, kteří rozhodují o běhu světa - má malý význam, když svět jako takový může být rozvrácen. Staré zlo se znovu probouzí. Nebůh se vrací. Druhá apokalypsa je blízko. A člověk těžko může postavit hradby proti něčemu, co už bylo dávno zapomenuto.

Co bych vám o téhle knížce řekla? Nepochybuji o tom, že je hezká, ale mě připadá špatně čitelná. Autor se zabývá náboženstvím a spoustou dalších věcí na úrovni uvažování, které mě připadá čistě nepochopitelné. Lidé, kterří knížku přečetli celou říkají, že když přežiju prvních pár kapitol tak už to bude ok. No sorry, ale než se prokousávat těma kapitolama, radši si přečtu něco na co mi bude stačit moje IQ ;)
Mimochodem, tuhle knížku jsem s tátou vyměnla za Hostitele. Nemůžu si stěžovat :P
Vaše Aravis
P.S: Zítra - kniha, která tě rozesměje :D očekávejte záplavu smajlíků :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 1. září 2012 v 17:25 | Reagovat

upřímě neznám a podle toho co o tom píšeš znát ani nechci:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama