IV. Konec klidu

28. července 2012 v 12:57 | Aravis |  Desire for blood
Ismira
Vešla jsem do příjmacího sálu, kde se již všichni shromáždili. Tedy až na Auressel. Bohové! To nikdy nemůže udělat co se jí řekne? Přešla jsem místnost a usadila se na svoji židli v čele stolu, na kterém ležela spousta map a různých poznámek. Museli jsme začít jednat. Kde pořád vězí?
Když v tom konečně vešla. Ukázala jsem jí místo, kam si má sednout a porada mohla začít.
Vysvětlila jsem všem jaká je současná situace a co o ní víme. Všichni až na Auressel se tvářili chápavě. Bohové, jak já ji nesnáším! Ale potřebuju ji. A navíc mi zachránila sestřičku.
Předala jsem slovo Mahtarinovi. Je totiž mnohem lepší stratég než já.
"Potřebujeme doplnit naše informace o Avře. To bude úkol pro tebe, Auressel-aen." přikývla. "Také ale potřebujeme zjistit jestli nás Arsforie podpoří. Původně jsem chtěl vyslat jen formální vzkaz. Ale za daných okolností si myslím, že bude lepší, když tam pojedeš osobně Ismiro. Samozřejmě v doprovodu svých rytířů."
"A mé sestry." skočila jsem mu do řeči.
"Pro tvou sestru to bude bezpečnější tady."
"Já vím..ale" jsem sobec "nechci. Chci ji mít u sebe." Chvíli jsme se s Mahtarinem pozorovali, až nakonec svolil. "Dobrá. " otočil se na Auressel. "Bohužel, s tebou žádný doprovod poslat nemůžeme. Jen bychom tě prozradili."
"Jistě. Nepočítala jsem s tím, že by se mnou někdo šel."
Lily
Strategie, strategie samá strategie. Netušila jsem, že to bude tak nudné. Po tom co mi řekli všechny podrobnosti o mé cestě jsem téměř usnula. Vlastně jsem trochu spala i u těch podrobností.
Uplynuly snad dvě hodiny než nás Ismira (která mě celou dobu pozorovala ne příliš přívětivým pohledem) konečně propustila. Bylo mi řečeno, že mám zítra ráno vyrazit. Zmocnila jsem se tedy jedné mapy a odešla do chajdy, co mi na ten čas co jsem tu strávila propůjčily. Tam jsem se svalila na postel a přemýšlela.
Okay, kecám. Usnula jsem.
Probudila jsem se měkdy v noci. Hodinky mi tady nejely, takže jsem netušila kolik je, ale za ty dva dny tady jsem si už stačila zvyknout.
Sbalila jsem si vše potřebné a vyrazila. Sice ještě nebylo ráno, ale žádné srdceryvné loučení mě nečekalo, tak co.
Došla jsem k jezeru a podívala se do mapy. Podle ní bych teď měla jít na druhou stranu jezera, pak jít zhruba kilometr lesem a finito, budu venku. Není na co čekat. Už jsem pochopila, že se asi neprobudím. So.... let´s go!
Ismira
Probudila jsem se asi hodinu před svítáním. Vyšla jsem ven a uviděla nějakou postavu jak odchází směrem k jezeru. Nedalo mi to a začala jsem ji sledovat. Cestu k jezeru našla bez sebemenších obtíží, jako kdyby jí šla už po sté. U jezera se zastavila a zadívala se do mapy. Zavál vítr a poodkryl postavě kapuci. Byla to Auressel.¨
Proč odchází tak brzy? Bez rozloučení?
"Vždyť nemá, s kým by se rozloučila." to byla Farika. Musela být blízko, když jsem mohla slyšet její myšlenky.
To je pravda. Když o tom přemýšlím, je mi jí líto. Nic o ní nevíme. O její minulosti, o jejích snech, ani odkud přišla. Byla člověk a přesti nevypadala jako Igrelijčan nebo některý z obyvatelů Tyrkysových hor. Teď, když odcházela mě skoro mrzelo, že jsem ji nepoznala lépe. Vždyť na pravdivosti jejích informací bude možná záviset výsledek války.
Povzdechla jsem si. Musela jsem se jít připravit na cestu. Za chvíli bude svítat.
••• ♣ •••
Vyšla jsem ven plně připravená na cestu a vydala se do lesa pro Fariku. Cestou jsem potkala Mahtarina.
"Kde je Auressel-aen?" zeptal se.
"Už odešla." nečekala jsem na jeho odpověď a šla dál. Vadilo mi, že se o ni tak stará. Skoro jsem žárlila. Zasmála jsem se sama sobě. Cože? Žárlila? Na Auressel? Kvůli Mahtarinovi? Blbost. Známe se předsi už od dětství. Je to můj nejlepší přítel.
"Fariko! Fari! Kdepak jsi? Pojď za mnou! Musíme vyrazit!"
"Už jdu Is-Is" usmála jsem se Is-Is. Tak mi říkali všichni, které jsem poznala na Dračí škole. No, vydrželo to jen Farice. Ne že by mi to zrovna vadilo.
Farika se najednou vynořila vedla mě a já musela znovu žasnout nad její elegancí. Byla ten nejrasnější pegas jakého jsem kdy viděla. "Pojď." řekla jsem už nahlas. "Čekají na nás."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama