9) Sebeovládání

26. července 2012 v 9:22 | Aravis |  Desire for blood
Pro Lady Zet - tahle Mia je pro tebe ;) :D
Mia se jen zasmála. "Cože? Nauč mě to? Ale to se nedá naučit. Prostě se buď dokážeš ovládat, nebo nedokážeš. To je všechno."
"Kdyby to bylo tak lehké, uměli by to všichni."
Zavrtěla hlavou. "Ne. Sebeovládání není vůbec lehké. Spíš naopak. Je to jedna z nejtěžších věcí. Ovládnout svoji touhu po krvi... To chce snahu."
"Já to dokážu. Musím."
"Proč by si musela? Nemusíš. Ty jen chceš. To je rozdíl."
"Musím! Jak si mám sakra dodělat základní vzdělání, když jsem zralá na to všechny zakousnout?"
"No... můžeš studovat doma....?"
"Hm. Jasně. Doma. A kdo mě asi tak bude učit?"
"Dobrá otázka. Tak jdi. Nauč se ovládat. V tom ti nikdo nepomůže. To musíš dokázat sama."
Jasněěěě sama. Problém byl, že samostatná práce nikdy nepatřila mezi mé silné stránky. Se vsákne. Doufám.
"Pojď. Něco ti ukážu." řekla Mia a rozběhla se pryč. A já za ní, jednak pro to, že jsem doufala že mi pomůže a jednak protože jsem nevěděla co bych tu sama dělala.
Dohnala jsem ji až o téměř kilometr dál a chvíli jsem se sžírala myšlenkou, že jsem strašně pomalá, ale pak jsme zastavily. Stály jsme nedaleko jezera a já instinktivně zadržela dech. Bylo tam plno zvířat. Plno krve.
"A jsme tady. Je nepsaný zákon, že u jezera, které je jediným zdrojem vody na kilometry daleko, nikdo nikoho nenapadne. Tak to zkus vydržet." řekla mi a odešla ode mě dál, mezi stromy.
Ajé. Co teď. Mám to zkusit? Nebo radši ne? Tolik zvířat... Musela jsem se ovládat a to jsem nedýchala.
Chvíli jsem bojovala sama se sebou, ale pak jsem se připravila na bolest a nadechla jsem se.
A překvapivě...
To bylo mnohem, mnohem horší než se dalo čekat. Ustoupila jsem o pár kroků a chytla se stromu. Jako kdyby mě něco tak křehkého dokázalo zadržet. Ne. Byla to moje vůle, co mě drželo dál od těch bezbranných zvířat. Když jsem si to uvědomila, bolest trochu ustoupila. Nadechla jsem se a myslela na špenát (fuj!) tak dlouho, dokud jsem se nedokázala pustit stromu. Jenže to byla chyba.
Jakmile jsem se stromu pustila, celé moje sebeovládání šlo do háje. Přikrčila jsem se a připravila ke skoku. Nemyslela jsem. Vedly mě moje instinkty.
V tom jsem na ramenou ucítila něčí dotek. Ostražitě jsem se otočila. Byla to Mia. To jsem ale vůbec nevnímala, a tak jsem na ni zavrčela. Byl to pro mě jen někdo, kdo mě vyrušil v lovu. A za to zaplatí.
Přestala jsem vrčet a skočila jí po krku. Už jsem myslela, že ji mám, když v tom se mi elegantní polootočkou vyhla. Vypadala jako kdyby uhýbala neškodné mouše, která by si nárazem na ni mohla ublížit. A to mě naštvalo ještě víc.
Začala jsem vidět rudě. Oči se mi rozšířily a nehty mírně zaostřili, z mých zubu se staly vražedné nástroje. Otočila jsem se a znovu po ní skočila. Tentokrát jsem ale byla připravená na to, že se mi vyhne a když jsem dopadla na zem okamžitě jsem po ní znovu skočila. Byla jsem rychlejší než předtím. Tentokrát jsem se trefila a srazila ji na zem. Znovu jsem na ni zavrčela a podíval se do jejích klidných, naprosto nezaujatých očí.
A to mě konečně probudilo. S omluvami jsem z ní slezla a pomohla jí vstát. Čekala jsem, že Mia naštvaně odejde, ale ona jen mávla rukou "To nic. Čekala jsem, že to bude horší."
"Co, cože?! Čekala? Ty jsi celou dobu očekávala, že to udělám?" to mě trochu naštvalo. Jakto, že to věděla? Život není fér.
"Jistě, že jsem to věděla." usmála se. To je všechno? No, zjevně jo.
"Co teď?"
"Teď? Musíš si vybrat. Buď to zkusíš ještě jednou... nebo odejdeš."
Zasmála jsem se. "Samozřejmě, že to ještě zkusím ještě jednou! Nejsem přeci žádný amatér"
Otočila jsem se čelem k jezeru a znovu se nadechla.

O 54 pokusů a 53 soubojů později

Uznale kývla "Super. To by šlo."
"No a... To je všechno?" teď už mi to tak těžké nepřišlo. U jezera byla spousta býložravců, kteří smrděli. Bylo jich tolik, že téměř překryli pach masožravců... kteří voněli celkem dobře. Ne jako Chanek no.5, ale ušlo to.
"Připravená na další úroveň? Tak jdeme!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 27. července 2012 v 9:41 | Reagovat

myslím, že prvá časť Brotherband už vyšla, i keď nie v slovenskom, ale českom jazyku...

2 Aravis Aravis | Web | 27. července 2012 v 9:49 | Reagovat

Děkuju ;) myslím, že dneska jedu nakupovat O:) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama